Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Expik

Ekipet

1

GM

A.Delchev

2

 

A.Zymberi

3

 

R.Ajvazi

4

 

A.Budima

5

 

G.Hamiti

6

 

D.Tahiri

7

 

M.Bislimi

8

 

B.Dushi

Ekipa kampione me plotė meritė.Mbas barazimit me fat me ekipen Minatori dhe fitores ndaj Prishtines askush nuk dyshoi se kjo ekipė do tė jetė e para.E organizuar e kompletuar dhe me shahistin numer 1(GM Delchev) ne tabelen e parė me nje rezultat 6(7) kėtė vitė e ka merituar qė tė pėrfaqėson Kosoven ne kupen europiane nė Plovdiv,Bullgari.Pėr ekipen kampione nuk nevojiten fjalė tė mėdha krejt qka mundem tė themė se uroi njė prezentim tė denjėt ne garen me radhė dhe suksese.


Back to content | Back to main menu