Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Llamkosi

Ekipet

1

GM

V.Georgiev

2

 

B.Bahtijari

3

 

N.Sahitaj

4

 

S.Halili

5

 

B.Zabėrgja

6

 

B.Morian

7

 

A.Maxhuni

Shahistėt e Llamkosit dėshtuan qė nė xhiron e parė duke humbur nga ekipa e re nė eliten e shahut Kosovar Shqiponja dhe atė me rezultat tepėr tė ngushtė 2.5:3.5.Mbas kėsaj humbje edhe pse e fituan takimin e dytė mėnjiher pėsuan debakėl nga ekipa e Minatorit 4.5:1.5 kėshtu qė u fundosen tė gjitha gjasat pėr njė rėnditje tė lartė.Duhet ditur se deri nė xhiron e 6-tė ekipa nuk u ndryshua asnjėherė,vetėm dy xhirot e fundit A.Maxhuni zėvendsoi B.Morinen.Vendi i 5-tė ėshtė i merituar edhe pse qė nė startė pak kush ka menduar njė rezultat mė tė mirė.


Back to content | Back to main menu