Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Minatori

Ekipet

1

GM

J.Pinter

2

 

A.Ermeni

3

FM

M.Xheladini

4

FM

A.Fejzullahu

5

 

J.Klisurica

6

 

V.Haxhimehmeti

7

 

D.Hajra

8

 

A.Avdija

Sikur se Prishtina edhe Minatori nė xhiron e dytė e humbi njė takim"kontuamcion"nė tabelen e tretė dhe vlen ajo qė njė ekip qė i mungon njė shahistė nuk e meriton njė plasman tė lartė.Kjo ndodhi nė takimin kryesor me ekipen e Prishtines dhe nga ai moment shumė kam dyshuar se mundemi tė renditemi ne dy vendet e para.Ekipa luajti vetėm ne 4-rė tabela duke mos llogaritur tabeln e 5-tė dhe tė 6-tė qė nga 14 takime tubuan vetėm 4 pikė! Tė fillosh kampionatin pėr vend tė parė vetėm me 4-rė tabela vetėm ndonjė mrekulli e pa parė mund tė ndodhte.Mbas gjdo xhiroje shpresonim nė mrekullira mirpo ato asnjė herė nuk ndodhen edhe pse nė katėr tabela ishim mė tė mirėt dhe tubuam mė sė shumti pikė sa ja vlen kjo kur nė fund u deshtė tė pajtoheshim me vendin e tretė.Sikur vetėm njėra tabel na dy tė fundit tė fitonte 50% tė pikve do tė ishim sigurtė ne vendin e dytė kėshtu tė paktėn unė mendoi.Takimi i xhiros sė fundit me ekipen e Shqiponjes ishte vendimtare nga gjitha takimet tjera, edhe aty dėshtuam edhe pse njė barazim i mundshėm ekipen e klasifikonte nė vendin e dytė.Shahistet e pėrforcuar tė Minatorit e arsytuan vehtėn mirpo nuk e arsyetuan rėnditjen pėrfundimtare.


Back to content | Back to main menu