Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Prishtina

Ekipet

1

IM

B.Podlesnik

2

IM

I.Seitaj

3

IM

B.Sadiku

4

 

P.Makolli

5

 

B.Bujupi

6

FM

K.Vebiq

7

 

E.Berisha

8

 

L.Zatriqi

Shahistėt e Prishtines disa herė kampion tė Kosoves,dhe shumė herė pjesėmarrės nė kupen europiane ekipore kėsaj here nuk i dėshmuan vlerat e veta,Nė tabelen e tretė dėshtuan plotėsishtė duke tubuar vetėm dy pikė nga shtatė takime.Dhe sipas mendimit tim njė ekipė qė e humbė njė lojė "kontumacion"(gjė qė ndodhi nė takim me ekipin e Llamkosit nė tabelen e parė) nuk mendojė se ėshtė e interesuar pėr njė vendė tė lartė nė tabelė.Nė xhiron e fundit shumė shpejtė u dorzuan duke e remizuar takimin me Theranden pavarėsisht se ndoshta duhej tė kėrkohej shanci i fundit qė tė luhej deri nė fund.
Sidoqoftė vendi i 4-tė ėshtė i meituar pėr kėtė ekip duke shpresuar se njė tė ardhme tė shpejtė do te jetė me e organizar mė mirė pėr takime tjera ekipore.Edhe ekipa e Prishtines sikur se ekipa e Minatorit luajten vetem me 4-rė shahistė e gjithė kampionatin (B.Sadiku,B.Bujupi,P.Makolli dhe E.Berisha) dy tabelat tjera e para dhe e treta dėshtuan plotėsisht.


Back to content | Back to main menu