Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Shqiponja

Ekipet

1

GM

K.Rusev

2

 

F.Hoxha

3

 

M.Ferati

4

 

O.Koka

5

 

S.Trepēa

6

 

Xh.Suhogėrlla

Udhėtoja gjdo ditė nga Hotel Palace pėr Prishtinė dhe gjdo herė pyetja se ku ndodhėt Stanovci i Epėrm.Asnjėher nuk e kam vėrejtur kėtė fshatė edhe pse kalova shume herė aty pari.Ndoshta askush nuk kishte menduar se njė vend i vogėl nė Kosovė do tė pėrfaqėsohet nė kupen europiane ekipore mirpo ja qė kėto gjėra ndodhin nė shtetin mė tė ri.Si debituese ne eliten e shahut ja arriten qė tė nderohen me titullin e nėnkampionit dhe e arsyetuan donatorin kryesorė PTK-sė.Tė gjithė shahistėt e saj ishin tė uniformuar me "t-shirt" gjdo xhiro dhe ashtu si ekipa Expik qė po ashtu ishte e uniformuar fillova tė dyshoi se kusht pėr dy vendet e para nuk ėshtė loja e shahut po kjo "t-shirt" me mbishkrimin e klubit dhe donatorin e saj.Nė xhiron e fundit me Minatorin ku nevoitej fitorja e ekipes bashkė me disa spektator me "seter e pantolla" nuk mungoi as "policia" me uniforma dhe presioni ndaj GM Pinter nga disa qė tė lėshon sallen se ku luhej ndikoi indirekt te tė gjithė dhe e kishim mė sė tė ēart se kjo ekipė duhet tė shkoi nė Pllovdiv tė Bullgaris tė pėrfaqėsoi Kosoven se ndryshe nuk bėn ! Nė Kupen Europiane ekipore Kosoven e pėrfaqėson "Shqiponja" nga Stanovci i Epėrm dhe ky ėshtė edhe realiteti Kosovar.


Back to content | Back to main menu