Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Theranda

Ekipet

1

GM

P.Genov

2

 

V.Bardhi

3

 

I.Jupa

4

 

S.Basha

5

 

A.Elshani

6

 

N.Alijaj

7

 

I.Alishani

Startuan me tri humbje tė njėpasnjishme dhe ishte ekipa e fundit nė tabel pas tri xhirove tė kampionatit.Nė takimet direkte me Istogun dhe Drejtėsin fituan dhe siguruan egzistencėn nė eliten e shahut Kosovar.Ashtu edhe pritej duke marrė parasysh se Istogu dhe Drejtėsia dy ekipet me tė dobėta shumė pak munden tė bėjnė kundėr Therandes e motivuar me ekipe tė pa organizuara.Nė fund nuk luajten fare me Prishtinen duke remizuar mbas disa minutave nė tė gjitha tabelat.Pritej me shumė nga I.Jupa,A.Elshani dhe S.Basha dhe medoja se kjo ekipė do tė pėrzihet seriozisht pėr dy vendet e para mirpo nuk ndodhi ashtu edhe pse tė gjithė vendoret e kėsaj ekipe janė me njė pėvojė tė konsiderueshme nėpėr gara ekipore.


Back to content | Back to main menu