Kampionati 12. Europian 2011


Aller au contenu

08.4.2011
Lojrat e shahistėve Kosovarė nė kampionatin e 12-tė individual Aix les Bains(Francė)
05.4.2011
Kampionati i 12-tė individual i Europes ne Aix les Bains(Fr) pėr shahistėt Kosovar pėrfundoi me njė rezultatė pjesėrishtė tė mirė.Njė normė IM (Naim Sahitaj) dhe njė shahistė i ri nė listen e rejtingut Fide (Driton Hajra) janė rezultate qė duhet veēuar,pėrkundėr kėsaj autori i kėtyre radhėve pėrfundoi turneun nė tabelen e klasifikimit aty ku edhe ja fillojė,si rezultate tė dėshtuara janė ato tė MF Afrim Fejzullahut dhe Gani Hamitit qė sė bashku humbėn 80.50 pikė elo Fide.??
Kėto ditė nė adresen zyrtare Fide nė listen mė tė re pėr muajn Mai pėr shahistėt Kosovar ka ndryshime nė llogaritjen e rejtingut kėshtu qė Naimi ka fituar 40.30 pikė elo,Afrimi ka humbur -28.50,Ganiu -33,autori i kėtyre radhėve -0.15 elo.
03.4.2011
Kampionati i 12-tė Europian individual pėrfundoi me fitoren e GM Vladimir Potkin.Shahistet Kosovar treguan prezentim tė mirė dhe me nje Normė IM tė fituar nga Naim Sahitaj kėtė prezentim edhe e arsyetuan me pjesmarrjen nė Francė.
Rezultatet:
FM Fejzullahu Afrim 2341 EUR 0 1 ½ 0 0 1 1 ½ 0 0 0 4.0 321 2197 25 -47.50 ??
FM Ermeni Avni 2264 EUR 0 1 1 0 0 1 0 0 1 0 ½ 4.5 288 2260 15 -0.15
Hamiti Gani 2254 EUR 0 1 0 1 0 ½ 0 0 1 1 0 4.5 306 2026 25 -33.00
Sahitaj Naim 2235 EUR 0 1 0 1 1 1 0 0 1 0 1 6.0 152 2401 25 67.25 ??
Hajra Driton 0 EUR 0 0 1 0 1 ½ 0 ½ 0 0 1 4.0 347 2047 0 0.00
Sė shpejti edhe komenti im...
22.3.2011
Tė gjitha rezultatet e shahistėve Kosovar xhiro mbas xhiroje,elo,tabela ....
14.3.2011
CHESS-RESULTS.COM
10.3.2011
Shahistet pjesmarrės +2700 elo

Svidler Peter 2730 RUS
Nepomniachtchi Ian 2729 RUS
Navara David 2722 CZE
Vitiugov Nikita 2720 RUS
Almasi Zoltan 2719 HUN
Jakovenko Dmitry 2718 RUS
Caruana Fabiano 2716 ITA
Wojtaszek Radoslaw 2711 POL
Jobava Baadur 2707 GEO
Vallejo Pons Francisco 2707 ESP

1.3.2011:Deri me sot nė listen e pėrkohėshme tė organizatorit janė tė regjistruar 393 shahistė nga ata 170 Kryemjeshtėr,62 Mjeshtėr ndėrkombėtar dhe 26 Fide mjeshtėr.Nga Kosova janė shtatė shahistė dhe shteti qė e pėrfaqėsojmė ėshtė (EUR)

Lista e pėrkohėshme e shahistėve

Rezultatet,lojrat,foto,video,tabela mbas gjdo xhiroje dhe tė gjitha informacionet janė tė publikuara nė adresen zyrtare tė organizatorit

Kampionati i 12-tė individualė Europian qė mbahet kėtė vitė ne Aix-les Bains(Fr) pritet sipas tė gjitha informatave tė jet turneu qė mė sė shumti do tė ketė pjesėmarrės Kosovar pėr dallim nga heret tjera.Tre shahistė qė janė nė listė qė udhtojnė nga Kosova dhe katėr qė jetojmė ne Zvicerr dhe Francė do tė rrumbullaksonė numrin shtatė dhe pjesėmarrja kėtė vitė do tė jetė njė pjesėmarrje me masovike sa i pėrket shahistėve Kosovar.


Revenir au contenu | Revenir au menu