Garat ekipore Superliga 2010


Go to content

Istogu

Ekipet

1

 

M.Blakaj

2

 

I.Rexhaj

3

 

A.Idrizaj

4

 

F.Haskaj

5

 

B.Ermeni

6

 

R.Neziraj

7

 

F.Shatri

8

 

Sh.Gashi

9

 

Sh.Murati

Ekipa e Istogu qė nė fillim mė duket ėshtė pajtuar qė tė luan pėr egzistencė nė eliten e shahut Kosovar.Pa asnjė tė huaj vetėm me vendor ėshtė vėshtir qė tė ruhet statusi nė superligė,ose ose duhet qė vendoret te janė shahistė qė fitojnė mbi 50% tė pikve nė shumicen e tabelave.Me shume ndrrime nėpėr tabela shumė herė u munduan qė tė befasojn ekipet mirpo asgjė nuk u shkoi pėr dore.Kam pėrshtypjen se ishte njė klub shumė pak i organizuar dhe me shumė shpresonin se ndonjė ekip do tė lėshon piket pa lojė se sa qė luajten shah.Eshtė befasuese se si njė ekip qė ishte dikur kampion i Kosoves tė bie nė njė pozitė pa asnjė shpresė se do tė fitoi njė takim si duhet.Dyshoi se ky ekip do tė gjenė vendin nė superligen e Kosoves nė njė tė ardhme tė shpejtė,dhe shume dyshoi se ekipa do ta ketė fatin e "Vėllaznimit" qė mbas humbjes sė statusit nė eliten e shahut Kosovar asnjė herė nuk ishte nė gjendje tė organizohej.


Back to content | Back to main menu